Semafor reklamowy LED na budynku

Czym są semafory reklamowe LED i do czego służą?

Słowo „semafor” z pewnością kojarzy się wielu osobom z sygnalizatorem służącym do kierowania ruchem kolejowym. To całkiem dobry trop. Semafory reklamowe LED są bowiem w pewnym sensie instrumentem niezbędnym do skierowania potencjalnych klientów do firmy, która oferuje potrzebne im produkty bądź usługi.

Czym charakteryzuje się semafor reklamowy?

Przedsiębiorcy zazwyczaj zastanawiają się nad montażem kasetonu bądź semafora. Co je odróżnia od siebie? Wbrew pozorom, bardzo wiele. Kaseton jest reklamą jednostronną, którą wiesza się nad witryną sklepową. Pod pewnym kątem trudno więc go dostrzec, choć doskonale go widać, jeśli stoi się naprzeciw budynku. Tymczasem semafory reklamowe montuje się prostopadle do ściany. Dzięki temu dobrze widzi je każdy, kto spaceruje ulicą. Są też wyraźnie mniejsze w stosunku do kasetonu. Zawierają najczęściej logo firmy, a zwłaszcza jego nazwę. Czasem dopełnieniem znaku graficznego jest informacja o charakterze prowadzonej działalności (np. piekarnia, centrum fitness).

Charakterystyczne cechy semafora reklamowego led

Semafor może przybrać dowolny kształt, choć najczęściej wykorzystuje się klasyczną geometrię, a więc kwadraty, prostokąty i okręgi. Istnieje jednak możliwość stworzenia strzałki, krzyża aptecznego i wielu innych form. Dobrze, jeśli kształt semafora reklamowego LED koresponduje z charakterem prowadzonej działalności. Dla przykładu bar mleczny może skorzystać z elementu o wyglądzie pieroga, a motel z zachęcającego do odpoczynku w danym miejscu łóżka.

Z czego wykonany jest semafor reklamowy LED?

Ponieważ semafory stosuje się na zewnątrz budynków, muszą zostać stworzone z odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Dla zapewnienia najlepszych parametrów odpornościowych stosujemy płyty kompozytowe typu dibond, plexiglas, poliwęglan lity i inne sprawdzone surowce. Należą one nie tylko do wyjątkowo trwałych materiałów, ale również estetycznych. Wykonany w ten sposób semafor reklamowy świetnie przyciąga wzrok przechodniów.

Gdzie znajdują zastosowanie semafory reklamowe LED?

Tak naprawdę każdy biznes może skorzystać z semaforów. Podświetlana reklama zwiększa widoczność sklepu, informuje klientów o świadczonych usługach i pomaga przebić się w gąszczu pozostałych przedsiębiorstw w okolicy. Obecnie z semaforów reklamowych LED korzysta niemal każda firma. To zasługa nie tylko ich przydatności, ale również przystępnej ceny.

Jaki wpływ na wizerunek firmy mają semafory reklamowe?

Wizerunek firmy nie jest czymś, co da się obliczyć przy pomocy wzorów. Niemniej istnieją badania, które wskazują, że estetycznie wykonany semafor reklamowy zapada w pamięć i ma wpływ na podjęcie przez klienta decyzji o odwiedzeniu danego miejsca. Z pewnością inwestycja w taką formę marketingu zwróci się w szybkim tempie.

Mamy nadzieję, że to wyjaśniło w zupełności, czym są semafory reklamowe. Być może sprawdzą się w Twojej firmie? Jeśli masz jeszcze wątpliwości na temat semaforów o charakterze marketingowym, to skontaktuj się z nami. Z przyjemnością opowiemy więcej o współpracy w tym zakresie.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart